banner203

31 Afrika Büyükelçisi ve aileleriyle bir araya geldi

Vali Ersin Yazıcı, 31 Afrika Büyükelçisi ve aileleriyle bir araya geldi. Toplantı sonunda basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Yazıcı, turizmin çeşitlendirilmesi ve ülke çeşitliliği noktasında Akdeniz’in en önemli turizm merkezlerinden olan Antalya’yı Afrika’lı temsilcilere tanıttıklarını belirtti.

31 Afrika Büyükelçisi ve aileleriyle bir araya geldi

Vali Ersin Yazıcı, Afrika Ülkeleri Platformu Başkanı ve Cibuti Ankara Büyükelçisi Aden Hüseyin Abdillahi ile 30 Afrika Büyükelçisi ve aileleriyle toplantıda bir araya geldi. İş insanı Hacı Osman Üçdan tarafından düzenlenen toplantıda, Afrika’nın çok önemli bir pazar olduğu ve dostane ilişkilerin hem ticari hem sosyal anlamda geliştirilmek istendiği vurgulandı.

TURİZMİN BAŞKENTİ ANTALYA’MIZA HOŞGELDİNİZ

Sözlerine Büyükelçileri turizmin başkenti Antalya’da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek başlayan Vali Yazıcı; “Öncelikle şehrimize hoşgeldiniz diyerek sözlerime başlamak istiyorum. Sizlerle birlikte burada olmaktan mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Antalya’mız bir dünya şehri. Ülkemizin dışa açılan penceresi, Türkiye’nin misafir odası. Her şeyiyle büyük ve örnek bir şehir. Türkiye turizmine hizmet eden, ülke turizminin yaklaşık üçte birini ağırlayan bir şehir. Antalya ülkemizin güneyinde bulunan ve 2 milyon 600 bini aşkın nüfusu olan, hem turizmde hem de tarımda adından söz ettiren bir şehir. Bu güzel şehrimizde sizleri ağırlamaktan dolayı mutluyuz. Tekrardan turizmin başkenti Antalya’mıza hoşgeldiniz.” şeklinde konuştu.

AKDENİZ’İN EN ÖNEMLİ TURİZM MERKEZLERİNİN BAŞINDAYIZ

Turizm noktasında şehirde bulunan tesislerde kaliteli ve üst düzey hizmet verildiğine değinen Vali Yazıcı sözlerine şöyle devam etti: “Biz turizm anlamında bu işi layıkıyla yapan dünyadaki ender şehirlerden biriyiz. Şehir olarak iddalıyız. 680 bin yatak kapasitemizle Adeniz’in en önemli turizm merkezlerinin başında geliyoruz. Dünyada iki yıldır yaşanan pandemi sürecinde de Güvenli Turizm Sertifikalarıyla otellerimizin tamamı pandemi koşullarına uygun olarak misafirlerimize hizmet verdi. Geçen yıl pandemiye rağmen Antalya’mızı sadece havayolu ile 9 milyonu aşkın turist ziyaret etti. Biz bu işi olması gerektiği gibi dünya standartlarında yapan bir iliz. Allah vergisi bir denizimiz, kumumuz, güneşimiz, doğal güzelliklerimiz ve tarihimiz var. Bizler de bu güzellikleri en üst düzeydeki hizmet kalitemizle buluşturarak bütün misafirlerimize sunuyoruz.”

SİZLERİ ANTALYA’MIZIN GÜZELLİKLERİNİ GÖRMEYE DAVET EDİYORUM

Antalya’nın denizi, kumu, güneşi, doğal güzellikleri ve tarihiyle adeta yeryüzü cenneti olduğunu söyleyen Vali Yazıcı; “Şehrimizde 422 adet beş yıldızlı otel hizmet vermekte. Biz Akdeniz Bölgesi’nde en kaliteli hizmeti en hesaplı biçimde misafirlerimize sunduğumuza inanıyoruz. Buradaki tüm Büyükelçilerimizi ve ailelerinide burada en iyi şekilde misafir edebileceğimize inanıyor ve Antalya’mızın güzelliklerini görmeye sizlerin ülke vatandaşlarınızı da davet ediyorum.” ifadelerini kullandı.

TURİZMİN ÇEŞİTLENDİRİLMESİ VE YENİ PAZARLAR NOKTASINDA ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR

Toplantı sonunda basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Yazıcı turizmin çeşitlendirilmesi ve yeni pazarlar noktasında çalışmalarına devam ettiklerini dile getirerek; “Afrikadan 31 büyükelçimizle bir araya geldik. Toplantıda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Toplantıyla ülkemizin güzelliklerini Afrikaya tanıtmak, oradaki vatandaşlarında ülkemizi ve şehrimizi ziyaret etmesini, ülkeler arasında iyi bir dostluk ilişkisi kurulmasını istiyoruz. Tabi onlarda da deniz, kum, güneş var. Ancak turizm noktasında bu işlerin dünya çapında en iyi yapıldığı yerin Antalya’mız olduğunu misafirlerimize vurguladık. Bu güzel şerimizde onları da ağırlamak istediğimizi ilettik. En üst düzeyde en kaliteli şekilde sunduğumuz bu hizmetle dünyanın her yerinden Antalya’mızda misafir ağırlamak istiyoruz. Afrikalı vatandaşların da bundan yararlanmasını istiyoruz.” dedi.

banner111

SAĞLIK TURİZMİ VE SPOR TURİZMİ BAŞTA OLMAK ÜZERE TURİZMİN ÇEŞİTLİLİĞİNİ ARTTIRACAĞIZ

Basın mensuplarının 2022 yılı turizm sezonuyla ilgili sorusunu cevaplayan Vali Yazıcı; “İyi başladı. Dönüşler olumlu. Ancak Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan bu olumsuz sürecin ne getireceğini henüz bilmiyoruz. 2022 yılı ile ilgili tüm sektör temsilcilerimiz, pik yılımız olan 2019’dan daha fazla turist ağırlayacağımızı söylüyorlardı. Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan bu üzücü olay inşallah biran önce masada çözülür ve savaş biter. 2022 yılı için yeni Pazar arayışlarımız sürüyor. Sağlık turizmi ve spor turizmi başta olmak üzere turizmimizi çeşitlendirme noktasında da çalışmalarımız mevcut. Şehrimizde, Antalya’mızı öne çıkaran marka değerini yükselten spor etkinliklerini desteklemeye ve çalışmalar yapmaya devam ediyoruz. Özellikle sağlık turizminde de çalışmalar yapıyoruz. Turizmde alternatif seçenekler oluşturmanın yanında ülke çeşitliliği oluşturma noktasında da özel sektör ile Kültür ve Turizm Bakanlığımız öncülüğünde çalışmalarımıza devam ediyoruz. 11-13 Mart arasında Antalya Diplomasi Formu için hazırlıklarımız devam ediyor. İnşallah Antalya’mız için hayırlı geçmesini diliyorum.” diye konuştu. Toplantı sonunda Vali Yazıcı, Afrikalı Büyükelçilerle hatıra fotoğrafı çektirerek çalışmalarında başarılar diledi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner82

banner83

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.