DİMÇAYI'NA MİNİ BOĞAZ KÖPRÜSÜ YAPILACAK

Alanya’nın Dim Vadisi’nde yer alan 12 mahalle muhtarı Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’i ziyaret ederek yapılacak olan ‘Ak Köprü” ve yatırımlar için teşekkür etti

DİMÇAYI'NA MİNİ BOĞAZ KÖPRÜSÜ YAPILACAK
Dim’e mini bir boğaz köprüsü yapacaklarını ifade eden Başkan Türel, Ak Köprü’nün bölgenin cazibesini arttıracağını söyledi.

Alanya Dim Vadisi’nde yer alan Akçatı, Uğurlu, Bucak, Bıçakçı, Üzümlü, Öteköy, Taşbaşı, Dim Alacami, Gümüşkavak, Kuzyaka ve Yalçı mahalle muhtarları Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney’le birlikte Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’i makamında ziyaret ederek, mahallelerine yapılan yatırımlar ve önümüzdeki günlerde temeli atılacak olan Ak Köprü için teşekkür etti.

TÜREL’E TEŞEKKÜR

Muhtarlar adına konuşan Akçatı muhtarı Mustafa Güven, “Dim Vadisi’nde 12 mahallemiz var. Buralara bugüne kadar alt yapı konusunda istediğimiz yatırımları yaptınız. Ayrıca Dim Barajı yapıldıktan sonra bu mahalleler arasındaki ulaşımda sıkıntılar yaşandı. Öğrenciler okula gitmek için 40-50 kilometre yol gitmek zorunda kalıyordu. Ak Köprü’yü yapma konusunda aldığınız karar ve temel atılacak noktaya getirmeniz bizi son derece memnun etti. Bu nedenle bölgedeki 12 mahalle adına size teşekkür ediyoruz” dedi. Uğurlu Muhtarı Ahmet Sarı muhtarlar adına Türel’e Türk Bayrağı tablosu hediye etti.

AK KÖPRÜ ÇOK FARKLI OLACAK

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ilçelerde kurulan ilçe hizmet birimleri ve Türkiye’ye örnek olan MUBİM ile muhtarların artık çay içmek için geldiğini söyledi. Ak Köprü’nün önemine değinen Türel, “Önümüzdeki günlerde Ak Köprü için bir temel atma programı düzenleyeceğiz. Ak Köprü proje bakımından çok ayrı bir köprü olacak. Bölgedeki ulaşımın yanı sıra görünümü ile de bölgenin cazibesini arttıracak. Kısacası Dim Barajı üzerine Mini bir Boğaz Köprüsü yapacağız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2015, 14:54

Burak Oztunc

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner121

banner97

banner111

banner144

banner82

banner83