REKTÖRÜMÜZ GÖREVE NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ALAKÜ Rektörlüğü'ne atadığı Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı pazartesi günü göreve başlıyor

REKTÖRÜMÜZ GÖREVE NE ZAMAN BAŞLIYOR?
14 Ekim Pazartesi günü düzenlenecek devir teslim töreniyle makamına oturacak Pınarbaşı için rektörlük ofisi oluşturuluyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın 130. ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 13. maddeleri uyarınca Yükseköğretim Kurulunun önerdiği adaylar arasından geçtiğimiz günlerde Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALAKÜ) Rektörlüğüne Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı’nı atamıştı. Pınarbaşı’nın ilk olarak Prof. Dr. İbrahim Güngör’den boşalan Alanya İşletme Fakültesi dekanlığına ve Alanya Eğitim Fakültesi dekanlığına atama yapması bekleniyor. 

AHMET PINARBAŞI KİMDİR?

Kahramanmaraş doğumlu olan Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı, 1988 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bursu ile yüksek lisans ve doktorasını sırasıyla 1991 ve 1996 yıllarında Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) Pennsylvania eyaletindeki Lehigh Üniversitesinde tamamladı. 2002 yılında Fulbright Araştırma Bursu ile yine Lehigh Üniversitesi’nde bir yıl görev aldı. Pınarbaşı, 1997 ile 2011 yılları arasında Çukurova Üniversitesi, Makine Mühendisliği Bölümü’nde yardımcı doçent ve doçent olarak hizmet verdi. 2012 yılında Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’ne profesör olarak atanan Pınarbaşı’nın uluslararası hakemli dergilerde yayınlanmış 18 makalesi, uluslararası konferanslarda sunduğu 7 bildirisi, ulusal hakemli dergi ve konferanslarda 10 yayını var. Pınarbaşı’nın danışmanlığı altında 2 adet doktora, 10 adet yüksek lisans öğrencisi mezun oldu. 

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2015, 13:35

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner144

banner82

banner83